استراتادرم

کمپانی سوئیسی استرات فارما در زمینه تولید ، توسعه تجهیزات پزشکی و محصولات دارویی در سطح جهانی فعالیت وتخصص دارد.تیم پوست این کمپانی دارای تجربه چندین ساله در زمینه درمانهای پوستی می باشد. تمرکز این تیم بردرمان جای زخم می باشد.

سیلیکون ژل

استراتادرم دارای تائیدیه های فراوان است از جمله FDA آمریکا و CE اروپا و در بیش از ۳۸ کشور در اروپا، آفریقا و شمال آمریکا و آسیا در دسترس می باشد.

استراتادرم یک سیلیکون ژل خشک شونده سریع، غیر چسبنده و شفاف است که برای زخم کهنه و نو قابل استفاده است و از ایجاد جای زخم های غیر طبیعی هایپرتروفیک و کلوئیدی به خوبی جلوگیری می نماید. استراتادرم به خوبی به شکل ورقه های سیلیکونی و به صورت یک لایه محافظت کننده قابل بانداژ و ضد آب از زخم در برابر عوامل شیمیایی و میکروبی جلوگیری می نماید. استراتادرم به زخم این اجازه را می دهد تا چرخه ساخته شدن کلاژن را به صورت نرمال سپری کند و جای زخم باقی مانده طبیعی باشد.

استراتادرم در زخم های مسطح و صاف به کاهش خارش و احساس ناراحتی و قرمزی و تغییر رنگ اسکار(جای زخم) کمک می کند. این محصول به راحتی در تمام نواحی بدن قابل استفاده است. از جمله صورت، گردن و مفاصل و برای مصرف نمودن این محصول در نواحی مختلف بدن نیاز به اصلاح موهای زائد نمی باشد. این محصول برای افراد با پوست های حساس و کودکان مناسب می باشد.

استراتادرم برای پیشگیری و درمان جای زخم های کلوئیدی و هایپرتروفیک تازه و کهنه بکار می رود. برای پیشگیری و درمان اسکار ناشی از انواع زخم ها از جمله موارد اشاره شده در زیر مناسب می باشد.

– زخم های بسته شده پس از انواع جراحی ها

– تروما

– زخم های مزمن

– سوختگی

– گزیدگی

– آکنه

استراتادرم را می توان در مفاصل و همراه با سایر روش های تهاجمی از جمله جراحی و تزریق در داخل ضایعه و پانسمان برای بهبود نتایج کلی استفاده نمود. استراتادرم برای افراد با پوست حساس و کودکان مناسب می باشد. و حاوی مواد فعال واکنش دهنده نمی باشد. این محصول کاملا سازگار با محیط زیست و سالم می باشد و مستقیما قابل استفاده می باشد.

چگونه از استراتادرم استفاده نمائیم؟

استراتادرم بسیار در درمان جای زخم های فعال یا علادم جای زخم کاربرد دارد از جمله:

– قرمزی (افزایش خونرسانی)

– خارش و درد

برروی جای زخم های سخت و بزرگ، کهنه یا تازه می توان استرتادرم را استفاده نمود.

روش استفاده :

– اطمینان حاصل شود که جای زخم خشک و تمیز است.

– یک لایه بسیار نازک از استراتادرم را بر روی جای زخم مالیده اجازه دهید تا خشک شود.

– استراتادرم باید روزانه یکبار یا دوبار در روز زیر نظر پزشک مصرف شود.

– برای بالاترین اثربخشی استراتادرم باید در تماس ۲۴ ساعته با پوست باشد.

– هنگامی که استراتادرم خشک شود می توان بر روی آن از کرم ضدآفتاب ، لوازم آرایشی و یا بانداژکششی- فشاری استفاده نمود و پوشیدن لباس نیز مشکلی ایجاد نمی کند.

  • – اگر استراتادرم به اندازه کافی و به شیوه صحیح مصرف گردد باید ظرف ۳ الی ۴ دقیقه خشک گردد. عدم خشک شدن بعد از این زمان نشانه مصرف بیش از اندازه می باشد. در این شرایط به آرامی مقدار اضافه را با دستمال پاک نموده و اجازه دهید فرایند خشک شدن ادامه یابد.

عوارض جانبی از مصرف ژل استراتادرم مشاهده نشده است. این محصول جذب نمی گردد. بنابراین عوارض سیستمیک تولید نخواهد کرد. از سوی دیگر عوارض موضعی نیز بعید به نظر می رسد.

– همچنین استراتادرم ایجاد عوارض ثانویه از جمله راش های پوستی، خارش و عفونت نمی کند. به همین علت برای کودکان و افراد دارای پوست حساس مناسب می باشد.

– مواد تشکیل دهنده این محصول به طورکامل با بیولوژی بدن انسان سازگاری دارد. ژل استراتادرم شفاف و ۱۰۰% بی بو می باشد.

مدت زمان مصرف:

درمان با استراتادرم حداقل ۶۰ تا ۹۰ روز و به صورت مداوم و ۲۴ ساعته باید ادامه یابد. برای زخم های بزرگتر و کهنه مدت زمان بیشتری لازم می باشد. ادامه مصرف تا زمانی که بهبودی بیشتر در جای زخم ایجاد نگردد توصیه می شود. این محصول در سایزهای مختلف موجود می باشد که میزان ومدت توصیه شده برای سایز های مختلف در جدول زیر مشخص می باشد:

اندازه تیوب استراتادرم

اندازه جای زخمی که می تواند با یک تیوب درمان شود(۲ بار در روز به مدت ۹۰ روز)

۵ g (0.17 oz)

اسکار خطی با طول ۲ تا ۳ سانتی متر(۱ تا ۲ اینچ)
۱۰ g (0.35 oz)

اسکار خطی با طول ۵ تا ۷ سانتی متر(۲ تا ۳ اینچ)

۲۰ g (0.7 oz)

اسکار خطی با طول ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر (۴ تا ۵ اینچ)

۱- در صورتیکه پس از مدت مشخص شده بر روی محصول پس از استفاده ژل خشک نشود چه علتی می تواند داشته باشد؟

در صورت مصرف صحیح ،استراتادرم باید ظرف ۳ الی ۴ دقیقه خشک شود. در صورت خشک نشدن در این مدت مشخص است که میزان مصرف شده زیاد است بنابراین بهتر است مقدار اضافی را با دستمال تمیز از سطح پوست برداشته و اجازه دهیم تا مجددا خشک شود.

۲- استراتادرم برای کدامیک از انواع جای زخم توصیه می شود؟

برای پیشگیری و درمان از جای زخم های کلوئیدی . هایپرتروفیک می توان استراتادرم را مصرف نمود. همچنین در نقاط تاشونده بدن و همراه با سایر روشهای درمانی از جمله روشهای تهاجمی مانند تزریق در ناحیه ضایعه و پانسمان فشاری می توان برای رسیدن به نتیجه بهتر در درمان از استراتادرم استفاده نمود.

۳- آیا استراتادرم را می توان برای جای زخم آتروفیک مانند جای زخم برجای مانده از آکنه یا آبله مرغان استفاده نمود؟

استراتادرم برای استفاده بر روی انواع جای زخم از جمله جای زخم باقی مانده از جراحی ها، تروما، زخم های مزمن ، سوختگی، بریدگی، و جای زخم آکنه و سایر بیماری های پوستی مناسب می باشد . ولی از استراتادرم بر روی زخم باز یا بر روی آکنه فعال نباید استفاده نمود.

۴- آیا می توان از استراتادرم برای جای زخم ناشی از سوختگی استفاده نمود؟

بله ، برای جای زخم ناشی از سوختگی قابل استفاده است ولی برای سوختگی های درجه ۳ نباید از این محصول استفاده نمود.

۵- چه مدت زمانی طول می کشد تا جای زخم با مصرف استراتادرم بهبود یابد؟

توصیه می شود استراتادرم را حداقل ۶۰ تا ۹۰ روز (به صورت مصرف ۲۴ ساعته) مصرف نمائید. زخم های بزرگتر و قدیمی تر ممکن است مدت زمان بیشتری برای مصرف نیاز داشته باشند. بنابراین مصرف را تا زمانی که بهبودی بیشتری در جای زخم حاصل نگردد ادامه دهید.

http://behestan-chc.com/wp-content/themes/Resanehlab-child