استراتامد

سیلیکون ژل

استراتامد موفقیتی در زمینه درمان جای زخم غیر اپیتلیالیزه و پوست آسیب دیده محسوب می شود، که از تشکیل جای زخم غیرطبیعی سریعترجلوگیری می کند. دیگر ژلهای سیلیکونی خودخشک شونده تنها بر روی زخم های بسته شده و بعد از ترمیم مورد استفاده قرار می گیرند. که این امر شروع درمان را به تاخیر می اندازد. زیرا کامل شدن مرحله اپیتلیزاسیون چند هفته به طول می انجامد.

با استراتامد پزشکان و بیماران قادر به شروع درمان جای زخم خود سریعتر از همیشه می باشند. و به طورقابل توجهی احتمال و شدت غیرطبیعی شدن جای زخم را کاهش می دهند.

اثربخشی بالا در بهبود زخم، کارآیی و سهولت مصرف، استراتامد را به عنوان درمانی پیشرو در صنعت درمان زخم به روش سیلیکونی مطرح می سازد.

استراتامد برای پیشگیری از جای زخم غیرطبیعی کلوئیدی و هایپرتروفیک به کار می رود. از آنجا که می توان استراتامد را بر روی زخم باز و بخشهای آسیب دیده پوست به کاربرد بنابراین طیف استفاده از روش های درمان و پیشگیری با سیلیکون ها را افزایش داده است.برای مثال، استراتامد را می توان مستقیما و بی واسطه بر روی زخم های تازه یا سوختگی همراه با پانسمان و یا بلافاصله پس از لایه برداری، درمان با لیزر و جراحی کرایو استفاده نمود. استراتامد را می توان همچنین همراه با روشهای تهاجمی از جمله جراحی یا تزریق استروئید داخل ضایعه مورد استفاده قرارداد. استراتامد در انواع مختلف زخم و جای زخم به کار می رود ازجمله:

– جراحی های عمومی

– تروما

– زخم های مزمن

– نیش

– خراشیدگی و جوش

– آکنه

– لیزردرمانی(از جمله برداشتن جای خال کوبی)

– لایه برداری شیمیایی

– درم ابرژن

-آفتاب سوختگی

– درماتیت ناشی از تابش اشعه

و دیگر روش های تهاجمی

در نهایت استراتامد علاوه بر بهبود زخم و پیشگیری از جای زخم غیر طبیعی می تواند:

– سبب کاهش قرمزی و بی رنگ شدن جای زخم

– کاهش خارش و ناراحتی

– کاهش مشکلات ناشی از بهبود زخم گردد.

هیچ عوارض جانبی با استفاده مناسب از ژل استراتامد مشاهده نشده استازآنجا که این محصول جذب نمی شود، بنابراین جذب سیستمیک (جریان خون) ندارد و همینطور بعید به نظر می رسد که عوارض منطقه ای ثانویه ای نظیرماسراسیون، راش، خارش و عفونت بر روی نقاط بدن ایجاد نماید. به همین دلیل استراتامد برای افراد دارای پوست حساس و کودکان مناسب می باشد.استفاده از استراتامد برای نوزادان، مادران باردار و شیرده نیز بدون خطر می باشد. مواد تشکیل دهنده ژل استراتادرم به طور کامل بابیولوژی انسان سازگار است. ژل استراتامد شفاف و ۱۰۰٪ بی بو است.

این محصول غیراستریل است.

مصرف این محصول تداخلی با سایر مواد یا درمان ها ندارد.

مصرف استراتامد نیازمند تغییر سایر پروتکل های درمان زخم نمی باشد. این یک روش ساده است که نتایج بزرگی دارد. ابتدا مطمئن گردید که پوست یا زخم تمیز است. ترشحات اضافی و مایع اطراف زخم را پیش از مصرف استراتامد خشک نمائید. برای بهترین نتیجه بهتر است استراتامد در تماس ۲۴ ساعته و دائم با پوست باشد. در صورتیکه لایه نازکی از استراتامد را مصرف نموده باشید و استراتامد باید ظرف ۵ تا۶ دقیقه خشک شود. اگر بیشتر به طول انجامد نشان می دهد که بیش از حد از محصول استفاده شده است.به آرامی مقدار اضافی را با دستمال یا گاز تمیز نمائید و اجازه دهید فرایند خشک شدن ادامه پیدا کند.

طول مدت درمان

توصیه می شود استراتامد را حداقل ۶۰ تا ۹۰ روز(۲۴ ساعته و ۷ روز هفته) مصرف نمائید. برای زخم های بزرگتر و کهنه تر ممکن است زمان بیشتری لازم باشد. مصرف را تازمانی که دیگرتغییری در بهبودی حاصل نشود ادامه دهید. از آنجا که عمل استراتامد برای تنظیم یا بالغ شدن جای زخم می باشد. در صورتیکه یکبار درمان کامل شود دیگر خطر فعال شدن جای زخم وجود ندارد. مگر توسط عوامل خارجی تحریک گردد.

استراتامد در سایزهای مختلف موجود می باشد که براساس سایز زخم توسط پزشک توصیه می گردد.

سایز تیوب  ژل استراتامد

سایز جای زخم که توسط یک تیوب قابل درمان است(۲ بار در روز به مدت ۹۰ روز)

۵ g (0.17 oz) اسکار خطی با طول ۲ تا ۳ سانتی متر
۱۰ g (0.35 oz) اسکار خطی با طول ۵ تا ۷ سانتی متر
۲۰ g (0.7 oz) اسکار خطی با طول ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر یا منطقه ۶ در ۱۲ سانتی متر

۱- در چه شرایطی می توان از استراتامد استفاده نمود؟

استراتامد برای پیشگیری از ایجاد جای زخم غیرطبیعی و همچنین درمان جای زخم های کلوئیدی و هایپرتروفیک  مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که استراتامد را می توان بر روی جای زخم باز استفاده نمود قابلیت مصرف آن را هم برای پیشگیری و هم درمان افزایش می دهد. برای مثال از استراتامد می توان به صورت مستقیم برروی سوختگی به عنوان پوشش استفاده نمود و یا قابلیت استفاده بلافاصله پس از لایه برداری پوست یا لیزر و یا کرایو را دارد.

استراتامد را می توان بر روی نقاط تا شونده بدن و همراه با سایر روشهای درمانی از جمله روشهای تهاجمی استفاده نمود از جمله پس ازبرش های حاصل از جراحی و تزریق استروئید در ناحیه .

۲- چگونه می توان استراتامد را استفاده نمود؟

استفاده از استراتامد نیازمند هیچگونه تغییری در روند درمان نمی باشد. یک روند بسیار ساده است که تاثیرات بسیار زیادی دارد. ابتدا مطمئن شوید که پوست آسیب دیده  و یا زخم، تمیز می باشد. ترشحات اضافی یا مایع موجود بر روی زخم را خشک نمائید و مطمئن گردید که آلودگی و عفونتی بر روی زخم وجود ندارد و سپس از محصول استفاده نمائید .بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که پوست با استراتامد در تماس ۲۴ ساعته باشد. اگر لایه نازکی به درستی مصرف شودباید ظرف ۵ تا ۶ دقیقه خشک شود درصورتیکه خشک شدن بیش از این زمان به طول انجامید احتمالا مقدار زیادی از محصول استفاده شده است. به آرامی مقدار اضافه را با دستمال تمیز یا گاز حذف نمائید تا فرآیند خشک شدن ادامه یابد.

۳-آیا استراتامد بی خطر است؟

استراتامد اولین سیلیکون ژل موضعی است که می تواند بلافاصله پس ازاستفاده انواع روش های تهاجمی مانند جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این خصوصیت سبب می گردد که علاوه بر بهبود زخم  در روند درمان  از جمله درمان های تهاجمی نیز اختلالی ایجاد نگردد. این محصول بسیار ایمن است و اثربخشی بالایی دارد و استفاده از آن بسیار ساده است.

۴- چه عوارضی از مصرف استراتامد مشاهده شده است؟

هیچ عارضه ای از مصرف ژل استراتامد مشاهده نشده است.از آنجائیکه این ماده جذب نمی شود بنابراین عوارض سیستمیک ندارد و بعید به نظر می رسد که عارضه موضعی از خود نشان دهد. همچنین استراتامد عوارض ثانویه ای مانند راش، ماسیراسیون، خارش و عفونت ایجاد نمی کند. استراتامد برای افراد دارای پوست حساس و کودکان مناسب می باشد. استراتامد را می توان در دوران بارداری و شیردهی و همچنین برای نوزادان استفاده نمود. مواد تشکیل دهنده استراتامد با بدن انسان سازگار است و این محصول شفاف و ۱۰۰% بی بو است.

http://behestan-chc.com/wp-content/themes/Resanehlab-child