سرفه و رژیم غذایی مناسب

تلاش برای سرکوب کردن سرفه در یک اتاق ساکت و یا یک مکان شلوغ، سناریویی است که بسیاری از ما حداقل یک بار در زندگی خود تجربه کرده ایم.

سلولیت چیست؟

تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی یا سلولیت می‌نامند و توده‌های چربی هستند که معمولاً درنواحی باسن، ران و قسمت تحتانی بدن زنان تجمع می یابند.

بررسی علائم یائسگی و روش‌های بهبود این علائم

بررسی علائم یائسگی و روش‌های بهبود این علائم:
هورمون درمانی، درمان‌های دارویی غیر هورمونی، درمان‌های گیاه محور و درمان گیاهی جایگزین

سرفه چیست؟

سرفه یکی از مکانیسم های دفاعی بدن جهت جلوگیری از ورود محرک های خارجی به گلو و راه های هوایی است. این محرک های خارجی باعث تحریک اعصاب و ارسال پیام به مغز می شوند؛ سپس مغز به عضلات قفسه ی سینه و شکم دستور می دهد که با خارج کردن هوا از طریق سرفه باعث خروج محرک خارجی شوند.

بیماری های متابولیک

بیماری های متابولیک ارثی، بیماری هایی هستند که در آنها هضم نهایی یک یا چند ماده غذایی مانند پروتئین، قند و یا چربی در بدن نوزاد از بدو تولد مختل می شود، در نتیجه کودک نمی تواند از این ماده غذایی برای رشد و تکامل استفاده کند.

اهمیت تغذیه با شیر مادر

طبق پروتکل های سازمان بهداشت جهانی تغذیه با شیر مادر هم در زایمان های طبیعی و هم در سزارین باید در ساعات ابتدایی پس از تولد انجام شود.

نکات قابل توجه پیشگیری از فقر آهن در کودکان برای والدین

بدن برای ساختن هموگلوبین (پروتئین حاوی آهن که درون گلبول قرمز وجود دارد) به آهن نیاز دارد. انتقال اکسیژن از طریق خون به تمام سلول های بدن توسط هموگلوبین صورت می گیرد.

درباره اگزما و درماتیت بیشتر بدانیم

درماتیت (Dermatitis) به معنی التهاب، قرمز شدن و خارش پوست است. درم به معنی پوست و itis به معنی التهاب است. مهم‌ترین نوع درماتیت اگزما (به خصوص اگزمای آتوپیک) است.

هر آنچه که درباره منوپوز باید بدانید

درباره یائسگی یا منوپوز چه چیزهایی باید بدانیم
چنانچه ۱۲ ماه متوالی از آخرین زمان پریود یک خانم گذشته باشد و دیگر فرد قادر به بارداری نباشد فرد وارد دوران منوپوز شده است.

عفونت پوست

عفونت پوست، یک عفونت باکتریایی است که دو لایه عمیق‌تر پوست یعنی درم و بافت زیرپوستی را تحت تاثیر قرار می دهد. عفونت، با دو نوع باکتری استرپتوکوک‌ و استافیلوکوک‌ مرتبط است و در واقع شایع‌ترین باکتری‌ها در ایجاد عفونت های پوستی هستند.

زینک

روی (Zinc)

روی یا زینک Zinc یک ماده معدنی کمیاب است که انسان برای سالم ماندن به آن نیاز دارد. روی در میان مواد معدنی کمیاب از لحاظ مقدارش در بدن در رده دوم پس از آهن قرار دارد.

فقر آهن

فقرآهن (Iron deficiency) شایع ترین مساله کمبود تغذیه ای در سراسر دنیا می باشد.
در ایران ۴۱ درصد از دختران جوان دچار فقر آهن هستند.

https://behestan-chc.com/wp-content/themes/Resanehlab-child